Wydrukuj tę stronę

Leone

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

leone firma biomedycznaHistoria rozwoju firmy Leone rozpoczęła się w pracowni zaradnego rzemieślnika. Był to rok 1934, kiedy Mario Pozzi, rzeczywisty ojciec obecnego prezesa firmy Alessandro Pozzi, rozpoczął swoją działalność gospodarczą. Obecnie fabryka Leone znajduje się Włoszech, w  zachodnim regionie Florencji. Zajmuje się głównie ortodoncją i implantologią. Zatrudnia ponad 100 osób. Dzisiaj Leone jest wiodącym włoskim producentem produktów ortodontycznych  i od 1993 roku członkiem  stowarzyszenia OMA (Orthodontic Manufacturer Association), które skupia w swoich szeregach 12 największych producentów ortodontycznych.

Ciągły rozwój jakości i techniki wytwarzania, pozwala Leone tworzyć produkty spełniające wymagania stale zmieniającego się rynku implantów.  Uzyskanie certyfikatu UNI EN ISO 9001 i ISO 13485 jest potwierdzeniem polityki firmy, zmierzającej do ciągłej poprawy jakości produktów.

Ważnym osiągnięciem firmy jest założenie instytutu ISO (Dental Studies Institute), które oferuje szeroką gamę szkoleń i wykładów tematycznych dla dentystów, ortodontów i techników aparatury dentystycznej.  Dzięki doświadczonemu sztabowi wykładowców Instytut promuje wiedzę na temat ortodoncji i implantologii.

Firma silnie współpracuje z Wydziałem Inżynierii i Stomatologii Uniwersytetu we Florencji znajdującego się bardzo blisko siedziby firmy. Wiele etapów szkoleń i badań Leone  opartych jest na  pracach naukowych i dyplomowych Uniwersytetu we Florencji.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: Włochy
  • Region: Toskania
  • Miasto: Florencja
  • Kontakt: Leone S.p.A., Via P. a Quaracchi, 50 50019 Sesto Fiorentino – Firenze, tel: +39.055.30441, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Profil działalności: implanty, biomateriały, wyposażenie laboratoriów
  • Asortyment: implanty dentystyczne
  • Oddział w Polsce: POLKARD BIS SP. Z O.O., Ul. Żołnierska 41A 10-560 Olsztyn, tel: +48895338777, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.polkardbis.pl
Czytany 5887 razy

Artykuły powiązane