Wydrukuj tę stronę

Stryker

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Stryker implantyStryker Corporation jest liderem na światowym rynku ortopedycznym i jedną z największych korporacji branży medycznej. Oferta firmy Stryker obejmuje szeroką gamę produktów do rekonstrukcji stawów, systemy zespalania kości, systemy stabilizacji kręgosłupa i implanty twarzo-czaszki, ortobiologię, instrumenty i napędy chirurgiczne, nawigację komputerową oraz sprzęt endoskopowy, jak również sprzęt do przewozu chorych i wyposażenia karetek.

W firmie Stryker czyny znaczą więcej, niż słowa. Dzięki wyznawaniu tej zasady, od czasu założenia firmy w 1941 roku, stali się oni liderem na światowym rynku ortopedycznym, wprowadzamy najbardziej obiecujące rozwiązania w medycynie. Obecnie są jedną z czołowych firm o zasięgu światowym, które zajmują się sprzedażą sprzętu i usług medycznych.

Około 80% rocznych przychodów ze sprzedaży Stryker Corporation pochodzi z szacowanego na 16,3 mld USD światowego rynku implantów i sprzętu ortopedycznego. Firma Stryker jest jednym z liderów rynku w tym dynamicznie i szybko rozwijającym się sektorze. Spółka oferuje najlepiej sprzedające się produkty w wielu podkategoriach branży.

Firma Stryker jest również obecna na światowym rynku endoskopii, którego wartość sięga 6,9 mln USD, w segmencie usług fizykoterapeutycznych w Stanach Zjednoczonych o wartości 4,6 mld USD oraz w szacowanym na 800 mln USD segmencie noszy i łóżek medycznych w Ameryce Północnej. W ciągu kilkunastu ostatnich lat Spółka Stryker osiągnęła w tych trzech segmentach tempo wzrostu znacznie przekraczające wskaźniki wykazywane przez cały rynek.

Perspektywy dalszego wzrostu w branżach, w których Stryker Corporation prowadzi obecnie swą działalność, są obiecujące. Na ekspansję wpływają korzystne trendy demograficzne w miarę, jak pokolenie wyżu demograficznego wchodzi w najlepszy wiek do stosowania środków ortopedycznych i innych procedur medycznych. Bardziej aktywny tryb życia, postęp technologiczny i stały rozwój rynków na całym świecie stwarzają również korzystne prognozy na przyszłość dla Spółki.

Firma Stryker podzielona jest na odrębne działy:

 • Stryker Instruments -  zajmujący się produkcją instrumentarium chirurgicznego oraz aparatury endoskopowej
 • Stryker Orthopaedics - zajmujący się projektowaniem i produkcją implantów (implanty kolana, implanty barków i łokcia, endoprotezy, implanty do naprawy tkanki miękkiej,  cementy kostne, substytuty kości)
 • Stryker Osteosynthesis - zajmujący się produkcją implantów do zespalania kości (płytki do zespalania kości, śruby, systemy do stabilizacji kości)
 • Stryker Spine Surgery - zajmujący się produkcją implantów do zespoleń kręgosłupa (haki, koszyki, sztuczne dyski, czopy międzytrzonowe, śruby transpedikularne). Więcej o implantach do leczenia schorzeń kręgosłupa...

Dodatkowe informacje

 • Kraj: USA
 • Region: Michigan
 • Miasto: Kalamazoo
 • Kontakt: Stryker Wordwide, 2825 Airview Boulevard Kalamazoo, MI 49002, U.S.A., tel: 269 385 2600
 • Profil działalności: produkcja sprzętu medycznego, implanty, biomateriały, sprzęt chirurgiczny
 • Asortyment: implanty kręgosłupa, endoprotezy, cementy kostne, sztuczne narządy, materiały do inżynieii tkankowej
 • Oddział w Polsce: Stryker Polska Sp.z o.o, ul. Łopuszańska 38 B, 02-232 Warszawa, Tel. +48 22 429 55 50, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Czytany 22458 razy

Artykuły powiązane