środa, 17 lutego 2010 01:20

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Akademickie inkubatory przedsiębiorczościMisją Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości AIP jest budowanie sprzyjającego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Podstawą wizji przyszłości jest świadomość i przekonanie, że potrzebna jest nowa jakość wspierania przedsiębiorczości w Polsce, poprzez pomoc w zakładaniu i rozwoju małych i średnich firm oraz tworzeniu innowacyjnych pomysłów biznesowych mających stanowić przewagę konkurencyjną polskiej gospodarki. Współpraca z AIP umożliwia każdej młodej osobie do 30 roku życia założenie firmy najniższym kosztem, najszybciej i najłatwiej w Polsce, przy minimalnym ryzyku. Młody przedsiębiorca nie musi mieć lokalu, grubego portfela i znajomości. Wystarczy dobry pomysł!

Część projektów AIP może okazać się bardzo interesująca dla przedsiębiorczego inżyniera biomedycznego: Droga do Polski przedsiębiorczej, Wmiksuj się w fundusze europejskie, Szkoła Milionerów, Konkurs na Biznesplany, Innowatorzy, Biznes Mixer

Droga do Polski Przedsiębiorczej
Projekt Indykatywny ?Droga do Polski Przedsiębiorczej? stanowi integralną część ogólnopolskiego programu ?Droga do Polski Przedsiębiorczej?, kreującego przedsiębiorczość oraz innowacje w Polsce. Zasadniczym celem projektu jest stworzenie i wdrożenie najlepszego na skalę europejską zintegrowanego systemu kreowania przedsiębiorczości akademickiej w Polsce w postaci współdziałających ze sobą instytucji: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Business Linki.

Wmiksuj się w fundusze europejskie
Projekt był realizowany od 1 września2007 roku do 30 czerwca 2008 roku i był pierwszą w Polsce kampanią informacyjną dotyczącą funduszów UE na tak wielką skalę, skierowaną do wszystkich grup młodzieży. Celem działania było zwiększenie świadomości społecznej młodzieży w zakresie możliwości wykorzystywania Funduszy Europejskich w Polsce w latach 2007-2013. W ramach kampanii Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości stworzyły m.in. bezpłatną gazetę dla młodzieży promującej fundusze europejskie, w której znalazły się artykuły zachęcające młodzież do zakładania własnej działalności gospodarczej przy wsparciu Funduszy UE.

Szkoła Milionerów
Szkoła Milionerów, oferowana przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, to jedyna w Polsce szkoła ucząca jak w realnym świecie prowadzić biznes i odnieść sukces. Celem Szkoły Milionerów jest zapewnienie wsparcia dla osób z innowacyjnymi pomysłami. Uczestnikami projektu są studenci, doktoranci, absolwenci (do 12 miesięcy od ukończenia studiów), pracownicy jednostek naukowo-badawczych oraz osoby zatrudnione w mikro- i małych  przedsiębiorstwach. Cały projekt składa się z trzech etapów: Szkoła Innowacji to czterodniowe szkolenie wyjazdowe, którego celem jest doskonalenie innowacji; doradztwo indywidualne, w którym uczestnicy Szkoły Milionerów mogą skorzystać ze wsparcia mentorów, coachów, doradztwa proinnowacyjnego, doradztwa rzecznika patentowego, doradztwa brokera finansowego; szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, które jest uzupełnieniem dotychczas zdobytych umiejętności.

Konkurs na Biznesplany
Inicjatywa, której celem jest wprowadzenie nowej jakości w kreowaniu przedsiębiorczości w Polsce przez zaoferowanie młodym ludziom, chcącym założyć własną firmę kompletnego wachlarza narzędzi potrzebnych do realizacji własnych marzeń. Konkurs kierowany jest do młodych osób do 30. roku życia, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, a w szczególności do studentów jako do osób o największym potencjale wiedzy, kreatywności i innowacji, który odpowiednio zagospodarowany może stać się w przyszłości dominującym czynnikiem wpływającym na rozwój gospodarczy naszego kraju. Po raz pierwszy konkurs został zorganizowany w 2004 roku i w jego efekcie powstało około 2500 firm w AIP. Dzięki całemu konkursowi ponad 3700 osób przesłało swój biznesplan zaś eksperci AIP wyszkolili około 10 tysięcy osób.

Innowatorzy
Realizowany wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego program ?Innowatorzy 2009? jest adresowany do młodych, przedsiębiorczych i  kreatywnych Polaków ze środowiska akademickiego: studentów, absolwentów, doktorantów, czy pracowników naukowych uczelni. Realizacja projektu składa się z pięciu etapów (5 x I): Informacji, Inspiracji, Innowacji, Inkubacji, Inwestycji. Autorzy najbardziej innowacyjnych pomysłów ? wyłonieni przez komisję ? mają szansę wprowadzić je w życie, dzięki ?Innowatorom 2009?. Profesjonalne wsparcie w dopracowaniu pomysłu na biznes oraz stworzenie możliwości przetestowania tego pomysłów w warunkach chronionych w ramach usługi preinkubacji świadczonej przez AIP daje możliwość młodym naukowcom zrealizować marzenia i zaistnieć w świecie biznesu. Dzięki współpracy z Funduszem AIP Seed Capital firmy wykazujące największy potencjał innowacyjny będą mogły liczyć na doinwestowanie kapitałowe oraz kompleksowe wsparcie biznesowe. Pozwoli to najlepszym Innowatorom 2009 uzyskać doskonały start na rynku, bez konieczności poszukiwania inwestora, który nie będzie obawiał się zaryzykować wejść kapitałowo w projekt.

Biznes Mixer
Skierowana do młodych przedsiębiorców seria nowoczesnych spotkań biznesowych, zorganizowanych przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości na wielu uczelniach wyższych w całej Polsce. Skierowany do młodych aktywnych ludzi, studentów i przedsiębiorców program ma w nowatorski sposób odpowiedzieć na ich potrzeby ? zainspirować do działania i stworzyć nowe możliwości rozwoju. Na każdym spotkaniu młodzi ludzie mogą dowiedzieć się praktycznych informacji na temat prowadzenia własnej firmy od tuzów biznesu, ekonomistów, polityków związanych z gospodarką lub psychologów biznesu. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m.in. Kazimierz Marcinkiewicz, Janusz Palikot, Zbigniew Niemczycki, Grażyna Kulczyk, Maciej Grabski, Ludwik Sobolewski oraz Wiesław Rozłucki.

Czytany 4613 razy Ostatnio zmieniany sobota, 27 lutego 2010 18:49

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Nowe oferty pracy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Top


Copyright © 2019 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna