Firmy biomedyczne w Europie
Firmy biomedyczne w Europie

Firmy biomedyczne w Europie

Firmy biomedyczne w Europie to najczęściej średnia półka w sektorze inżynierii biomedycznej. Pod względem zysków ustępują zazwyczaj firmą amerykańskim i japońskim. Są jednak wyjątki -  niektórzy producenci europejscy stanowią trzecią siłę (obok USA i Japonii) w produkcji zaawansowanej aparatury medycznej. Firmy biomedyczne w Europie są często cenione ze względu na jakość produktów i nowoczesność technologii. Ich wkład w sektor inżynierii biomedycznej jest doceniany nie tylko w Europie ale również na całym świecie.

ossur corporateMotto firmy Össur: życie bez ograniczeń, jest czymś więcej niż tylko sloganem. To pasja pomagania ludziom od ponad czterdziestu lat. Firma Össur jest światowym liderem w dziedzinie ortopedii; zatrudnia najmądrzejsze umysły i projektuje najbardziej zaawansowanych technologie, aby pomóc zmienić życie. Efektem końcowym są świetnie przygotowane implanty do protetyki, które w realny sposób wpływają na ludzką mobilność.

leone firma biomedycznaHistoria rozwoju firmy Leone rozpoczęła się w pracowni zaradnego rzemieślnika. Był to rok 1934, kiedy Mario Pozzi, rzeczywisty ojciec obecnego prezesa firmy Alessandro Pozzi, rozpoczął swoją działalność gospodarczą. Obecnie fabryka Leone znajduje się Włoszech, w  zachodnim regionie Florencji. Zajmuje się głównie ortodoncją i implantologią. Zatrudnia ponad 100 osób. Dzisiaj Leone jest wiodącym włoskim producentem produktów ortodontycznych  i od 1993 roku członkiem  stowarzyszenia OMA (Orthodontic Manufacturer Association), które skupia w swoich szeregach 12 największych producentów ortodontycznych.

dentaurum implantsBez wątpienia grupa DENTAURUM zbudowała swój sukces na tradycji. Firma jest obecnie najstarszą firmą stomatologiczną na świecie. Od ponad 120 lat, firma DENTAURUM oraz jej pozostałe oddziały, są uznawane jako innowatorzy w produkcji niezawodnych produktów dla stomatologów, ortodontów i techników dentystycznych.

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Kraj

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna