Össur Corporate

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

ossur corporateMotto firmy Össur: życie bez ograniczeń, jest czymś więcej niż tylko sloganem. To pasja pomagania ludziom od ponad czterdziestu lat. Firma Össur jest światowym liderem w dziedzinie ortopedii; zatrudnia najmądrzejsze umysły i projektuje najbardziej zaawansowanych technologie, aby pomóc zmienić życie. Efektem końcowym są świetnie przygotowane implanty do protetyki, które w realny sposób wpływają na ludzką mobilność.

Będąc zawsze w czołówce pod względem innowacyjności, dostarczając szeroki zakres produktów i usług, reputacja firmy Össur została zbudowana na sprawdzonych  naukowo projektach połączonych z licznymi badaniami klinicznymi.

Na czele listy obszarów zainteresowania firmy Össur są kompozyty silikonowe i węglowe. Te specjalistyczne materiały mające wiele zastosowań w wielu dziedzinach nauki są bardzo często wykorzystywane w protetyce oraz terapii kompresji (compression therapy). W ostatniej dekadzie, Össur wprowadził także wiele ciekawych rozwiązań w technologii bionicznej i zrobił w niej prawdopodobnie najbardziej znaczący postęp na arenie międzynarodowej ortopedii.

Długotrwała i dynamiczna współpraca z lekarzami i użytkownikami produktów, oraz stałe inwestycje w badania i nowe technologie, powodują, że Össur produkuje jedne z najbardziej skutecznych, nieinwazyjnych rozwiązania w zakresie implantologii i protetyki na rynku.

Firma Össur bierze także udział w przedsięwzięciach sportowych, głównie w lekkoatletyce. Do stałej drużyny tej firmy należy wielu znanych sportowców, takich jak: Oscar Pistorius ? legendarny afrykański sprinter; Annette Roozen ? holenderska biegaczka; Richard Whitehead ? znany angielski biegacz maratonów oraz April Holmes.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: Islandia
  • Region: Reykjavik
  • Miasto: Reykjavik
  • Kontakt: Össur Head Office, Grjothals 5, 110 Reykjavik, Islandia, tel:+ 354 515 1300, fax:+ 354 515 1366, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Profil działalności: implanty, bionika, protetyka
  • Asortyment: protezy, technologie bioniczne
  • Oddział w Polsce: brak
Czytany 8329 razy
Więcej w tej kategorii: « Leone

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Kraj

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna