Medline

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma MedlineFirma Medline z Zielonej Góry rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Specjalizuje się w dystrybucji sprzętu medycznego, przeznaczonego przede wszystkim dla potrzeb medycyny ratunkowej, w tym także diagnostyki w miejscu zdarzenia. Medline posiada wyłączność na sprzedaż produktów wielu producentów, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

W zakresie ratownictwa medycznego oferta firmy obejmuje resuscytatory, respiratory, defibrylatory, aparaturę do monitorowania funkcji życiowych, zestawy pierwszej pomocy, unieruchomienia, nosze oraz bogate wyposażenie dodatkowe. Medline dostarcza ponadto wyposażenie dla mobilnych jednostek ochrony zdrowia (namioty dla szpitali polowych, systemy do dekontaminacji w warunkach polowych, kombinezony).

Firma oferuje także aparaturę do szpitalnej i domowej opieki nad pacjentem. Są to aparaty anestezjologiczne, kardiomonitory, respiratory, urządzenia do i terapii diagnostyki bezdechu sennego, urządzenia do terapii tlenowej, pulsoksymetry oraz kapnometry.

Medline jest też dystrybutorem materiałów szkoleniowych dla szeroko pojętej edukacji medycznej. Należą do nich symulatory medyczne, fantomy, manekiny oraz publikacje książkowe.

Firma zatrudnia obecnie 45 osób w działach rozwoju, sprzedaży i administracji. Oprócz centrali w Zielonej Górze posiada 7 oddziałów regionalnych: w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Lublinie i Tarnowskich Górach. Medlinie wybiera dostawców, którzy dysponują certyfikatami ISO i których produkty spełniają wymagania Unii Europejskiej i NATO w zakresie wyrobów medycznych. W 2004 roku firma także uzyskała certyfikat systemu zarządzania jakością według normy ISO9001, wystawiony przez niemiecką jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: Polska
  • Lokalizacja: Lubuskie
  • Miasto: Zielona Góra
  • Kontakt: ul. Fabryczna 17, 65-410 Zielona Góra, tel. +48 68 320 75 24
  • Profil działalności: sprzedaż sprzętu medycznego, aparatura medyczna, wyposażenie laboratoriów
  • Asortyment: defibrylatory, odzież medyczna
Czytany 13056 razy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Lokalizacja

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna