Johnson and Johnson

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

jnjFirma Johnson & Johnson została założona ponad 120 lat temu. Celem jej założycieli była realizacja przełomowej idei: Lekarze i pielęgniarki powinni stosować sterylne szwy, bandaże i opatrunki podczas leczenia ran. Pomysł okazał się kluczem do wielkiego sukcesu. Z czasem Johnson & Johnson znacznie poszerzył obszar swojej działalności. Powstały trzy główne segmenty: Produkty dla klientów, Produkty farmaceutyczne oraz Aparatura Medyczna i Diagnostyka.

Najważniejsze firmy budujące Segment Aparatury Medycznej i Diagnostyki to: Advanced Sterilization Products (ASP), Animas Corporation, Cordis Corporation, DePuy, Ethicon, Ethicon Endo-Surgery, Johnson & Johnson Vision Care, LifeScan, Ortho-clinical Diagnostics, Virco BVBA


Głównym obszarem zainteresowań segmentu Aparatury Medycznej i Diagnostyka jest zaopatrywanie jednostek służby zdrowia w sprzęt stosowany w profilaktyce, terapii i rehabilitacji najbardziej powszechnych we współczesnym świecie, przewlekłych schorzeń. Johnson & Johnson dostarcza na rynek technologie dla ortopedii, kardiologii, hematologii, diabetologii, okulistyki, chirurgii, medycyny sportowej i urazowej, neurologii oraz diagnostyki medycznej.
Johnson & Johnson tworzy 250 mniejszych przedsiębiorstw, mających swoje siedziby w 57 krajach na całym świecie. Najważniejsze firmy budujące Segment Aparatury Medycznej i Diagnostyki to:

Advanced Sterilization Products (ASP)

Jest liderem w zakresie zapobiegania zakażeniom. Firma dostarcza na rynek szeroki asortyment produktów do sterylizacji, dezynfekcji oraz higieny rąk.

Animas Corporation

Zajmuje się opracowywaniem technologii dla diabetologii, prowadzeniem specjalistycznych programów edukacyjnych w tym zakresie oraz dostarczaniem systemów wsparcia dla pacjentów, mających na celu redukcję niedogodności związanych z cukrzycą.

Cordis Corporation

Jest światowym liderem w dziedzinie rozwoju i rozpowszechniania technologii stosowanej w leczeniu chorób układu krążenia.

DePuy, Inc.

Jest rodziną firm działających w zakresie ortopedii, leczenia schorzeń kręgosłupa, medycyny sportowej oraz terapii chorób o podłożu neurologicznym. DePuy koncentruje swoją działalność na opracowywaniu technologii mającej na celu eliminację bądź minimalizację inwazyjności zabiegów chirurgicznych, co obejmuje rekonstrukcję uszkodzonych stawów i tkanki miękkiej, leczenie urazów kręgosłupa oraz korekcję wad postawy.

Ethicon Inc.

Jest liderem w zakresie szwów chirurgicznych od ponad 100 lat. W kolejnych latach istnienia firma poszerzyła obszar swojej działalności o produkty stosowane w leczeniu ran, urologii i ginekologii.

Ethicon Endo-Surgery Inc.

Dostarcza na rynek urządzenia stosowane w zabiegach chirurgicznych.  Celem firmy jest minimalizacja inwazyjności oraz zwiększenie precyzji operacji. Oferuje ona sprzęt stosowany w diagnostyce inwazyjnej i leczeniu interwencyjnym, co obejmuje chirurgię ogólną, otyłości i onkologiczną, endoskopię przewodu pokarmowego oraz ginekologię.

Johnson & Johnson Vision Care, Inc.

Jest światowym liderem w zakresie projektowania i produkcji soczewek kontaktowych.

LifeScan, Inc.

Jest znaną marką w dziedzinie systemów monitoringu poziomu glukozy we krwi stosowanych zarówno w jednostkach służby zdrowia jak i domach pacjentów.

Ortho-Clinical Diagnostics, Inc.

Jest wiodącym dostawcą wysokorozdzielczych rozwiązań diagnostycznych dla jednostek służby zdrowia na całym świecie. Firma opracowuje zaawansowane testy dla jak najwcześniejszego rozpoznania choroby, które umożliwia właściwą decyzję o leczeniu oraz zwiększa jego skuteczność.

Virco BVBA

Dostarcza rozwiązania w zakresie diagnostyki chorób zakaźnych. Firma Virco jako pierwsza opracowała test rozpoznania wirusa HIV.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: USA
  • Region: New Jersey
  • Miasto: New Brunswick
  • Kontakt: Plaza, 08933, New Brunswick, (732) 524-0400 (dotyczy głównego oddziału firmy)
  • Profil działalności: produkcja i sprzedaż sprzętu medycznego, telemedycyna, diagnostyka, implanty, biomateriały, sprzęt rehabilitacyjny, obrazowanie medyczne, aparatura medyczna, medycyna regeneracyjna, sprzęt chirurgiczny, bioinformatyka, IT
  • Asortyment: sprzęt rehabilitacyjny, implanty kręgosłupa, endoprotezy, implanty do kardiochirurgii, implanty okulistyczne, cementy kostne, materiały membranowe, materiały do inżynieii tkankowej, odzież medyczna, Immunochemia , Diabetologia
  • Oddział w Polsce: Iłżecka 24 F, 02-135, Warszawa, +48 22 237 8000
Czytany 12737 razy
Więcej w tej kategorii: « Stryker GE Healthcare »

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna