Medtronic

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

medtronicMedtronic został założony w 1949 roku przez Earl?a Bakkena i Plamera Hermundsilie jako firma oferująca naprawę aparatury medycznej.  Profil działalności Medtronic zmienił się od momentu opatentowania przenośnego, zasilanego przez baterię stymulatora serca. Przez kolejne lata firma wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych technologii w zakresie terapii falami radiowymi, implantologii, pomp leków i substancji biologicznych oraz technik diagnostycznych.  Obecnie technologie Medtronic są wykorzystywane na całym świecie w leczeniu ponad 30 chorób przewlekłych dotykających różnych układów narządów organizmu człowieka.

Głównymi obszarami zainteresowań Medtronic są: leczenie arytmii serca (CRDM), leczenie schorzeń kręgosłupa oraz ubytków tkanki kostnej, kardiochirurgia i układ krążenia, neurologia i układ gastro-urologiczny, diabetologia, neurochirurgia, chirurgia kręgosłupa i laryngologia.


Celem firmy jest rozwijanie i wdrażanie technologii dla zastosowań medycznych.  Medtronic zawdzięcza swój sukces strategii kładzenia nacisku na rozwój międzynarodowy, jakość i niezawodność produktów, rozwijanie i łączenie innowacyjnych technologii oraz rozwiązanie problemów związanych z  aspektami prawnymi i polityką ochrony zdrowia. Głównymi obszarami zainteresowań Medtronic są:

Leczenie arytmii serca (CRDM)

Medtronic dostarcza na rynek szereg produktów, które przywracają i regulują rytm serca pacjenta, jak również poprawiają czynność serca jako pompy. Należą do nich wszczepialne stymulatory serca, defibrylatory, cewniki do ablacji serca i urządzenia do resynchronizacji serca. Firma sprzedaje również automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) - które coraz częściej spotyka się w miejscach publicznych.  Medtronic opracował pierwszą w branży medycznej sieć opartą na Internecie, która umożliwia lekarzom zdalne opiekowanie się pacjentami posiadającymi urządzenia wspomagające pracę serca.

Leczenie schorzeń kręgosłupa oraz ubytków tkanki kostnej

Współpraca pomiędzy najlepszymi chirurgami oraz naukowcami zaowocowała w opracowanie szeregu technologii wspomagających terapie schorzeń kręgosłupa oraz umożliwiających przeszczepy kostne. Medtronic oferuje technologie minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych kręgosłupa. Firma sprzedaje systemy korekcji wad postawy oraz implanty chrząstki miedzykręgowej (dysku). Na rynku są również dostępne biomateriały stosowane w przeszczepach tkanki kostnej kręgosłupa, twarzoczaszki oraz goleni.

Kardiochirurgia i układ krążenia

Firma rozwija produkty stosowane w przypadku chirurgii z wykorzystaniem płuco-serca, jak i na bijącym sercu. Medtronic oferuje najszerszą linię produkcyjną zastawek serca. Opracowuje także aparaturę do autotransfuzji i jednorazowe urządzenia do gospodarowania krwią i monitorowania w czasie dużych zabiegów operacyjnych. W zakresie chorób naczyniowych Medtronic opracowuje stenty wieńcowe, obwodowe i mózgowe, systemy stent-graftów do leczenia tętniaków aorty brzusznej (AAA) oraz pierwsze w branży medycznej systemy ochrony dystalnej. Firma rozwinęła również pełną linię cewników z balonikami służących do angioplastyki, cewniki prowadzące, prowadniki , cewniki diagnostyczne i akcesoria.

Neurologia i układ gastro-urologiczny

Medtronic oferuje technologie terapii leczenia zaburzeń układu ruchu oraz chronicznego bólu. Działalność firmy obejmuje także diagnostykę i terapię dla stanów urologicznych i żołądkowo-jelitowych. Do produktów w tym zakresie należą pompy do ciągłego podawania leków oraz urządzenia do neurostymulacji, jak również zastawki mózgowe i narzędzia chirurgiczne z napędami, służące do chirurgii czaszkowej.

Diabetologia

Medtronic rozwija technologię łączącą pompy insulinowe z urządzeniami do ciągłej nawigacji poziomu glukozy we krwi, dzięki której będzie mógł powstać zamknięty system dostarczania insuliny. Firma oferuje pompy insulinowe, systemy do monitoringu poziomu glukozy we krwi oraz oprogramowanie umożliwiające zdalną opiekę nad pacjentem.

Neurochirurgia, chirurgia kręgosłupa i laryngologia

Medtronic rozwija technologie i dostarcza na rynek produkty, które umożliwiają leczenie wielu chorób mózgu i kręgosłupa, do których należą schorzenia spowodowane urazami, deformacje i guzy. Działalność firmy obejmuje także projektowanie systemów do chirurgii pod kontrolą obrazową oraz szerokiej gamy produktów przeznaczonych do użycia w procedurach prowadzonych w dziedzinie laryngologii (uszu, nosa i gardła).


Medtronic jest reprezentowany w Polsce przez firmę Medtronic Poland Sp. z o.o., która powstała we wrześniu 2001 r. z połączenia Medtronic B.V. w Warszawie oraz Physio Control Poland Sp. z o.o oraz przyłączenia dystrybutora implantów kręgosłupowych. Rok później do firmy dołączył dystrybutor pomp insulinowych - Minimed. W firmie Medtronic Poland Sp z o.o. pracuje ponad 90 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: USA
  • Region: Minnesota
  • Miasto: Minneapolis
  • Kontakt: 710 Medtronic Parkway, MN 55432-5604, Minneapolis, (763) 514-4000 (dotyczy głównego oddziału firmy)
  • Profil działalności: produkcja i sprzedaż sprzętu medycznego, telemedycyna, diagnostyka, implanty, biomateriały, sztuczne narządy, obrazowanie medyczne, aparatura medyczna, sprzęt chirurgiczny, bioinformatyka, serwis sprzętu medycznego, IT
  • Asortyment: aparaty EKG, ultrasonografy, holtery, echokardiografy, kardiomonitory, kardiosymulatory, defibrylatory, implanty do kardiochirurgii, sztuczne narządy, materiały membranowe, mierniki szczytowego przepływu wydechowego płuc, Diabetologia
  • Oddział w Polsce: Ostrobramska 101, 04-041, Warszawa, +48-22 4656 900
Czytany 14247 razy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna