Aspel S. A.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

firma AspelFirma Aspel zajmuje się produkcją elektronicznej aparatury medycznej od 1986 roku. Przez ponad dwadzieścia lat działalności zyskała sobie opinię najbardziej liczącego się producenta specjalistycznego sprzętu dla kardiologii w kraju, ale także firmy rozpoznawalnej w Europie. Oprócz aparatury stosowanej w kardiologii Aspel ma na swoim koncie kilka bardzo udanych urządzeń przezaczonych do rejestracji aktywności elektrycznej mózgu (EEG) oraz do pomiarów spirometrycznych. Oferuje też własne rozwiązania w dziedzinie oprogramowania do archiwizacji wyników badań.

W zakresie urządzeń dla kardiologii oferta firmy obejmuje elektrokardiografy stacjonarne, sprzęt do ustandaryzowanych badań wysiłkowych w gabinecie lekarskim (bieżnie, cykloergometry), ale także urządzenia holterowskie, przeznaczone do rejestracji aktywności elektrycznej serca i ciśnienia krwi w warunkach naturalnych dla pacjenta. Są to zarówno aparaty pracujące w trybie ciągłym jak i w trybie zdarzeniowym, w przypadku których rozpoczęcie zapisu następuje po wystąpieniu zdefiniowanego bodźca. Od kilku lat Aspel wśród produktów firmy Aspel dostępne są także telemetryczne systemy diagnostyczno-monitorujące do badań kardiologicznych wykonywanych na odległość.

Firma Aspel produkuje również stanowiska do diagnostyki elektroencefalograficznej. Są to kompletne rozwiązania, które mogą zostać dodatkowo wyposażone w moduł video i lampy do fotostymulacji.

Wszystkie urządzenia produkowane przez Aspel oznaczone są znakiem zgodności CE. Firma wprowadziła zintegrowany system zarządzania, zgodny z wymaganiami norm ISO9001, ISO14001, ISO13485 oraz posiadający aprobatę MDD93/42/EEC.

O tym, że sprzęt firmy Aspel jest doceniany przez środowisko medyczne w Polsce świadczy ilość przyznanych wyróżnień i nagród. Najważniejsze z nich to godło "Teraz Polska" za elektrokardiografy AsCARD A4 i AsCARD B5 i Złoty Eskulap - nagroda targów medycznych SALMED przyznana firmie wielokrotnie wielokrotnie, między innymi za urządzenia do elektrokardiografii i rehabilitacji kardiologicznej.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: Polska
  • Lokalizacja: Małopolskie
  • Miasto: Zabierzów
  • Kontakt: os. Sienkiewicza 33, 32-080 Zabierzów, tel. +48 12 285 22 22
  • Profil działalności: produkcja i sprzedaż sprzętu medycznego
  • Asortyment: aparaty EKG
Czytany 13120 razy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Lokalizacja

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna