Astar ABR

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

firma Astar ABRFirma Astar ABR z Bielska-Białej funkcjonuje na polskim rynku od 1994 roku. Została założona przez młodych ludzi, dwóch absolwentów elektroniki i jednego absolwenta studiów medycznych. Według samych założycieli miała to być pierwsza polska firma wytwarzająca sprzęt do fizykoterapii wykorzystujący technologie stosowane przez zachodnich producentów i spełniający przy tym te same standardy jakości, lecz znacznie tańszy. Do produktów firmy Astar miała zatem przekonywać konsumentów w pierwszej kolejności konkurencyjna cena, a dopiero potem jakość, nie odbiegająca od tej oferowanej przez renomowanych producentów. Biorąc pod uwagę fakt, że przy zakupie wyposażenia państwowych jednostek służby zdrowia (które stanowią największą część odbiorców aparatury medycznej w naszym kraju) ważnym czynnikiem wciąż pozostaje cena, taka strategia rozwoju przedsiębiorstwa wydaje się być rozsądna.

Pierwszymi urządzeniami wytwarzanymi w zakładzie produkcyjnym w Bielsku-Białej były aparaty do elektroterapii. Obecnie w ofercie firmy znajdują się dwa rodzaje sprzętu tego typu - seria Aries oraz seria Duoter. Obszar działalności firmy Astar z czasem rozszerzał się o aparaturę do terapii polem magnetycznym, ultradźwiękami oraz promieniowaniem laserowym. Przedsiębiorstwo prowadzi również sprzedaż sprzętu rehabilitacyjnego - stołów do masażu, lamp do zabiegów światłoleczniczych (zarówno z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego jak i ultrafioletowego), urządzeń do terapii wodnej (hydroterapia i balneoterapia), krioterapii i masażu mechanicznego.

W badaniach nad nowymi metodami terapeutycznymi firma współpracuje ze środowiskami naukowymi i medycznymi. Jednym z owoców takiej współpracy jest urządzenie o nazwie Sonoter. Wykorzystuje ono nowatorską metodę wprowadzania przezskórnego do tkanek substancji farmakologicznych - elektrofonoforezę. Została ona zaproponowana przez doktora Andrzeja Dyszkiewicza, pracownika Uniwersytetu Śląskiego i Śląskiej Akademi Medycznej.

Elektrofonoforeza jest połączeniem wprowadzania leku za pomocą jonoforezy i ultradźwięków. Metody te, stosowane oddzielnie, umożliwiają wchłanianie substancji aktywnych farmokologicznie na głębokość 2-3 cm. Problem powstaje, kiedy konieczne jest nieinwazyjne wprowadzenie leku na większą głębokość. Okazuje się, że przy połączeniu metod ultradźwiękowych z jonoforezą głębokość ta może być nawet trzykrotnie większa. Tak dobre wyniki możliwe są także dzięki stosowaniu preparatu farmaceutycznego w postaci żelu, co pozwala na wytworzenie odpowiedniego gradientu stężenia, niemożliwego do uzyskania przy pomocy płynnego farmaceutyka.

Firma posiada własne laboratorium pomiarowe oraz system zarządzania jakością. Wysoki standard produkowanych urządzeń potwierdzony jest odpowiednimi certyfikatami ISO13485 oraz ISO9001 wydanymi przez TÜV Rheinland Product Safety. Sieć serwisowa i dystrybucyjna ma zasięg ogólnopolski.

Astar ABR zajmuje obecnie stabilną pozycję na krajowym rynku urządzeń do fizykoterapii i rehabilitacji. Ciągły wzrost liczby zamówień i rozwój przedsiębiorstwa przyczyniły się do przyznania mu w 2008 roku nagrody Jakość Roku oraz godła Europejski Standard.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: Polska
  • Lokalizacja: Śląskie
  • Miasto: Bielsko-Biała
  • Kontakt: ul. Strażacka 81, 43-382 Bielsko-Biała, tel. +48 33 829 24 40
  • Profil działalności: produkcja sprzętu medycznego
  • Asortyment: sprzęt rehabilitacyjny
Czytany 13731 razy
Więcej w tej kategorii: « Aspel S. A. FARUM S.A. »

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Lokalizacja

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna