Tyco Healthcare

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

tyco healthcareTyco Healthcare zajmuje się produkcją, dystrybucją oraz serwisem aparatury medycznej na całym świecie. Profil działalności firmy jest bardzo szeroki i obejmuje jednorazowe urządzenia medyczne, aparaturę do monitoringu terapii, przyrządy medyczne oraz środki znieczulające.

Firma ma swoje oddziały w 80 krajach na świecie w tym w Polsce. Tyco wypromował wiele znanych w branży medycznej marek, do których należą: Autosuture, Kendall, Mallinckrodt, Nellcor, Puritan Bennett, Valleylab.

Autosuture

Od 30 lat Autosuture oferuje szeroką gamę sprzętu chirurgicznego, co obejmuje aparaturę do endoskopii, laparoskopii, tradycyjnej, otwartej chirurgii oraz mapowania układu limfatycznego.

Kendall

Kendall specjalizuje się w technologii stosowanej w respiracji, profilaktyce zakrzepicy, urologii oraz leczeniu ran.

Mallinckrodt

Mallinckrodt jest międzynarodowym producentem respiratorów, aparaty do obrazowania diagnostycznego oraz środków dla medycyny nuklearnej.

Nellcor

Firma zajmuje się rozwojem, produkcją oraz sprzedażą aparatury do diagnostyki i monitorowania pacjentów podłączonych do respiratora.

Puritan Bennett

Firma oferuje produkty dla terapii tlenowej oraz terapii snu.

Valleylab

Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą innowacyjnych produktów dla chirurgii. Tyco ma szczególne osiągnięcia w zakres sprzętu dla neurochirurgii.

Firma Tyco Healthcare współpracuje w Polsce z Instytutem Energii Atomowej POLATOM, Ośrodekiem Radioizotopów będącym polskim producentem i dystrybutorem preparatów izotopowych wykorzystywanych w medycynie, nauce, przemyśle i ochronie środowiska. Tyco zaopatruje POLATOM w Molibden 99 (Mo 99) będący substratem w procesie wytworzenia Technetu 99m (Tc 99m), izotopu wykorzystywanego w funkcjonalnym obrazowaniu organów.


Dodatkowe informacje

  • Kraj: Wielka Brytania
  • Region: Hampshire
  • Miasto: Gosport
  • Kontakt: 154 Fareham Road, PO13, Gosport, +44(0)1329224114 (dotyczy głównego oddziału firmy)
  • Profil działalności: produkcja i sprzedaż sprzętu medycznego, diagnostyka, obrazowanie medyczne, aparatura medyczna, sprzęt chirurgiczny, usługi medyczne, serwis sprzętu medycznego
  • Asortyment: PET, mierniki szczytowego przepływu wydechowego płuc, respiratory
  • Oddział w Polsce: Al. Jerozolimskie 162, PL-342, Warszawa, +48 22 312 2000
Czytany 14252 razy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna