Boston Scientific

Oceń ten artykuł
(26 głosów)

boston scientificBoston Scientific Corporation działa w obszarze badań nad rozwojem, produkcji oraz sprzedaży aparatury medycznej wykorzystywanej w medycynie interwencyjnej, w tym kardiologii, neuromodulacji, elektrofizjologii, kardiochirurgii, angioplastyce, endoskopii, onkologii, urologii oraz ginekologii.

Boston Scientific jest pionierem w opracowaniu technologii minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Firma istnieje na rynku dopiero od 25 lat, a już jest zaliczana do gigantów inżynierii biomedycznej. Swój sukces zawdzięcza innowacyjnym produktom znajdującym zastosowanie w najbardziej potrzebujących obszarach medycyny. W 26 siedzibach Boston Scientific jest zatrudnionych obecnie ponad 25000 osób. Firma dostarcza ponad 13000 swoich produktów do 45 krajów na świecie. W ostatnich 5 latach Boston Scientific przeznaczył 6 miliardów dolarów na zakup nowych technologii. Firma zatrudnia ponad 1000 pacjentów do testów klinicznych. Każdego roku na badania nad nowymi technologiami przeznaczane jest 25 miliardów dolarów.

Boston Scientific jest znany z badań nad rozwojem stenów będących jednocześnie nośnikiem leków, stosowanych podczas zabiegu angioplastyki w leczeniu zwężonych w wyniku choroby (najczęściej miażdżycy) naczyń krwionośnych.

Na polskim rynku firma zajmuje się sprzedażą hurtową sprzętu i artykułów medycznych. Oferta firmy obejmuje specjalistyczny sprzęt chirurgiczny, ginekologiczny i kardiologiczny.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: USA
  • Region: Massachuset
  • Miasto: Natick
  • Kontakt: One Boston Scientific Place , MA 01760-1537, Natick, 1-508-650-8000 (dotyczy głównego oddziału firmy)
  • Profil działalności: produkcja i sprzedaż sprzętu medycznego, diagnostyka, biomateriały, obrazowanie medyczne, aparatura medyczna, sprzęt chirurgiczny, bioinformatyka, usługi medyczne, IT
  • Asortyment: echokardiografy, kardiomonitory, kardiosymulatory, systemy monitorowania ginekologiczno-położniczego, implanty do kardiochirurgii
  • Oddział w Polsce: Al. Jana Pawla II 80, 00-175, Warszawa, 48-22-435-1414
Czytany 23237 razy
Więcej w tej kategorii: « Tyco Healthcare

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna