Dräger Polska

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Firma DraegerDräger Polska Sp. z o. o. jest jednym ze 190 oddziałów handlowych i serwisowych firmy Dräger Medical AG & Co. KG. Sama firma Dräger Medical AG & Co. KG jest zaś przedsiębiorstwem typu joint venture pomiędzy Drägerwerk AG i Siemens AG. Produkcja firmy, wraz z działami badań i rozwoju (Research & Development) zlokalizowana jest w Lubece (Niemcy), Best (Holandia), Telford (Pensylwania, USA), Danvers i Andover (Massachusetts, USA) i Szanghaju (Chiny).

Firma Dräger Polska oferuje przede wszystkim zaawansowane rozwiązania mające na celu podtrzymywanie i monitorowanie funkcji życiowych człowieka. Produkty firmy Dräger przeznaczone są dla ratownictwa medycznego, anestezjologii, intensywnej terapii oraz domowej opieki medycznej nad pacjentem. Firma zajmuje się także instalacjami gazów medycznych i dostarczaniem wielu akcesoriów.

Charakterystyczne dla Dräger Medical, podobnie jak dla innych wielkich koncernów tego typu, jest całościowe podejście do problemu opieki nad pacjentem. Systemy medyczne dostarczane przez firmę wykazują możliwie najwyższy stopień wzajemnej integracji (blok ratunkowy z blokiem operacyjnym, następnie z blokiem intensywnej terapii itd.). Przykładem może być konstrukcja systemu do monitorowania funkcji życiowych pacjenta. To samo urządzenie jest wykorzystywane zarówno na sali operacyjnej, jak i podczas rekonwalescencji po zabiegu. Unika się w ten sposób przełączania dużej ilości kabli i potencjalnych błędów z tym związanych. Ciągłość zapisu danych, automatyczne przełączanie między przewodowym i bezprzewodowym połączeniem z siecią szpitalną daje pewność, że nie przeoczono żadnych niebezpiecznych zmian stanu pacjenta. Takie podejście zaoszczędza wiele wysiłku i czasu pracownikom służby zdrowia, a tym samym działa na korzyść pacjenta. Tego typu rozwiązania nie są najtańsze, nie ulega jednak wątpliwości, że jest to właściwy kierunek rozwoju dla szpitalnej aparatury medycznej.

Do najważniejszych produktów Dräger Medical można zaliczyć stanowiska anestezjologiczne, instalacje gazów medycznych, oprogramowanie do zarządzania danymi, oświetlenie i systemy wizyjne dla chirurgii, rozbudowany system monitorowania pacjentów, respiratory oraz inkubatory. Firma dostarcza też elementów konstrukcyjnych dla pomieszczeń szpitalnych, spełniających jednocześnie funkcje łączników między poszczególnymi urządzeniami.

Ponieważ urządzenia oferowane przez Dräger Medical ratują i podtrzymują życie, konieczna jest sprawnie działająca sieć serwisowa. Dlatego firma zobowiązuje się dostarczyć każdą zamówioną część w czasie do 48 godzin od złożenia zamówienia.

Dräger Medical, jak przystało na firmę o pięciopokoleniowej tradycji, dba o wysoką jakość swoich produktów. Dlatego zarówno Dräger Medical, jak i Dräger Medical Polska stosują system zarządzania jakością zgodny z normami ISO9001, ISO13485 i dyrektywą 93/42 dotyczącą wyrobów medycznych.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: Polska
  • Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Kontakt: ul. Sułkowskiego 18a, 85-655 Bydgoszcz, tel. +48 52 346 14 33 (34)
  • Profil działalności: sprzedaż sprzętu medycznego, diagnostyka, aparatura medyczna, serwis sprzętu medycznego
  • Asortyment: aparaty EKG, holtery, kardiomonitory, systemy monitorowania ginekologiczno-położniczego
Czytany 16235 razy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Lokalizacja

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna