Cardinal Health

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

cardinal healthCardinal Health, Inc. jest amerykańskim gigantem inżynierii biomedycznej działającym głównie na polu usprawniania, zwiększania jakości i skuteczności, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów opieki zdrowotnej.

Firma współpracuje z farmaceutami, szpitalami oraz gabinetami lekarskimi na całym świecie. W dwóch głównych segmentach Cardinal Health: Farmaceutycznym oraz Medycznym, jest zatrudnionych obecnie 30,000 osób.

Segment Farmaceutyczny

Jest on konkurencją dla aptek: zajmuje się przejęciem leków od producentów i wprowadzeniem ich do sprzedaży detalicznej dla szpitali, klinik specjalistycznych, gabinetów lekarskich oraz innych jednostek związanych z sektorem usług medycznych. Cardinal Health kładzie nacisk na kontrolę jakości leków oraz ich sprawną i niedrogą dostawę. Firma zarządza również największą na świecie siecią leków izotopowych oraz prowadzi działania w kierunku rozpowszechnienia obrazowania medycznego techniką PET. W chwili obecnej Cardinal Health zaopatruje w farmaceutyki blisko 200 szpitali w Stanach Zjednoczonych.

Segment Medyczny

Zajmuje się dostarczaniem sprzętu chirurgicznego do przychodni lekarskich, szpitali, klinik specjalistycznych, laboratoriów klinicznych w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Ponadto zajmuje się wytwarzaniem wysokiej jakości dodatkowych produktów dla sektora medycyny takich jak przykładowo rękawiczki, fartuchy, parawany, worki na płyny. Dodatkowo oferuje jednorazowy sprzęt chirurgiczny. Segment medyczny przyjął Advamed Code of Ethics, który wskazuje właściwą współpracę pomiędzy przedstawicielami służby zdrowia z grupą firm Advamed.


Dodatkowe informacje

  • Kraj: USA
  • Region: Ohio
  • Miasto: Dublin
  • Kontakt: 7000 Cardinal Place, OH 43017, Dublin, 614-757-5000 (dotyczy głównego oddziału firmy)
  • Oddział w Polsce: brak
Czytany 8899 razy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna