FAMED Łódź S.A.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Firma Famed LodzHistoria firmy Famed z Łodzi sięga czasów przed II wojną światową, kiedy, jeszcze pod nazwą Elektrosan, produkowała aparaturę medyczną m.in. dla Szpitala Wojskowego w Łodzi. Nazwa firmy została od tamtej pory zmieniona, lecz obszar działalności pozostał ten sam. Obecnie Famed Łódź jest cenionym w kraju producentem medycznych systemów oświetleniowych.

W swoim asortymencie firma posiada lampy operacyjne i zabiegowe, przeznaczone do stosowania w gabinetach lekarskich lampy diagnostyczne, urządzenia do sterylizacji powietrza z pomocą promieniowania UV oraz negatoskopy. Produkowane przez Famed lampy wykorzystują jako źródło światła tradycyjne żarówki halogenowe, ale także diody LED gwarantujące większą żywotność urządzenia, wysokie natężenie światła i oszczędność energii elektrycznej. Dodatkowo wykonane w technologii LED lampy operacyjne posiadają możliwość załączenia jedynie diod koloru zielonego, co pozwala na przeprowadzanie procedur endoskopowych (maksimum absorpcji hemoglobiny przypada na długość fali odpowiadjącej barwie zielonej, dzięki czemu przy zielonym oświetleniu nie powstają refleksy, które utrudniałyby interpretację obrazu endoskopowego).

Lampy bakteriobójcze przeznaczone są do sterylizacji powietrza w pomieszczeniach wysokiego stopnia czystości mikrobiologicznej. Wykorzystują one szkodliwe oddziaływanie promieniowania ultrafioletowego na organizmy żywe, w tym bakterie, wirusy i grzyby. Dlatego też w urządzeniach przepływowych stosowanych w pomieszczeniach medycznych źródło promieniowania jest osłonięte przez obudowę urządzenia, a powietrze jest przepompowywane pomiędzy otworami wlotowymi i wylotowymi.

Firma posiada zorganizowaną sieć kilkudziesięciu punktów serwisowych na terenie całego kraju. Wykorzystuje też system zarządzania jakością zgodny ze standardem ISO9001.

Dodatkowe informacje

  • Kraj: Polska
  • Lokalizacja: Lódzkie
  • Miasto: Łódź
  • Kontakt: ul. Szparagowa 2, 91-211 Łódź, tel. +48 42 253 68 00
  • Profil działalności: produkcja sprzętu medycznego, sprzęt chirurgiczny
Czytany 11021 razy

Użytkownik

Zaloguj się aby skorzystać z portalu.

Szukaj w firmach

Filtruj: Lokalizacja

Filtruj: Profil działalności

Top


Copyright © 2022 Portal Inżynieria Biomedyczna | Dobry start w inżynierii biomedycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Portal Inżynieria Biomedyczna